Napjainkban egyre több pár küzd termékenységi problémákkal. Szerencsére ma számos olyan természetes módszer létezik, melyek segítségével megsürgethetjük a gyermekáldást. Íme a leghatékonyabb termékenységfokozó ételek!
A termékenységet étrendünk és életmódunk nagyban befolyásolja, az egészséges étkezés nem csak a hormonháztartást, hanem a peteérést is alakítja. Néhány zöldséggel pl. növelheted szervezeted ösztrogén szintjét, vagyis a legfontosabb termékenység segítő női nemi hormont, bizonyos ételek pedig, pedig pont, hogy megakadályozzák a fogantatást. Lássuk melyek, azok a táplálékok, melyekből érdemes nagyobb mennyiségben fogyasztani babaprojekt esetén!
B6-vitamin
A B vitaminok létfontosságúak a termékenység fokozásában, mivel nem csak szabályozzák, de serkentik is a szaporító nemi hormonok termelődését. A B6 vitamin pl. központi szerepet játszik az ösztrogén és a progeszteron kialakulásában, valamint megfelelő működésében. A B6 vitamin hiány hatására a csökkenhet a progeszteron termelés, ami sárgatest fázisban zavart okoz. A zöld leveles zöldségek, a teljes kiőrlésű gabonák, a diófélék, a tojássárgája, a halak, valamint a hüvelyesek kiváló forrásai a B6-vitaminnak, így fogyaszd őket bátran!
C és E-vitamin
A C és E-vitaminban gazdag ételeknek erős antioxidáns hatásuk van, így gátolják a szabad gyökök kialakulását, és káros hatásait a szervezetben. Kutatások szerint, ez a két vitamin együtt javítja az ovulációt ismeretlen eredetű meddőség esetén. Többek között a citrusok, a cseresznye, a mangó, a sárgadinnye, az eper, a szőlő, a kivi, az ananász, a brokkoli és a paradicsom nagy mennyiségben tartalmaznak C-vitamint, míg például a búzacsíra, a diófélék, a magvak, és az avokádó telis-tele vannak a csodatévő E-vitaminnal.
Cink
A cink létfontosságú az egészséges petefészkek, és a menstruációs ciklus fenntartásában. Kutatások arról számolnak be, hogy a cinkben gazdag osztriga fogyasztás segíthet a termékenység fokozásában a nőknél. Más kiváló cink forrás pl. a sovány húsok, a tenger gyümölcsei, a csirke, a tojás, a tökmag, valamint a gyömbér. A B6-vitaminnal kiegészítve csodákra képes ez az ásványi anyag, mivel segíti a cink felszívódását a szervezetben.
Béta-karotin
A béta-karotin egy olyan tápanyag, mely A-vitaminná alakul a szervezetben, ami látfontosságú számos fiziológiai folyamathoz. Emellett lényeges hatással van a termékenységre is, mivel ösztönzi a progeszteron termelődését. Állapotosság során pedig megvédi az embriót a szabad gyökök okozta károktól. Béta-karotinban gazdag ételek: sárgarépa, brokkoli, borsó, spenót, és az édesburgonya.