A téli kirándulásoknak mindig varázslatos hangulatuk van, a végtelen fehérség elfeledteti a szürke hétköznapokat. Ha igazán különleges téli tájakban szeretnél gyönyörködni, a most következőkben bemutatjuk, melyeket érdemes felkeresni! Ezeket a bámulatos helyeket földöntúli természeti jelenségek és csodák uralják!
Medve-tó – Alaszka
Ezen a néven Alaszkában több mint ezer tó létezik. Ha mégis eljutsz erre a különleges helyre, szerencsésnek mondhatod magad, szemtanúja lehetsz ugyanis egy varázslatos sarki fényshow-nak, melynek megjelenése minden alkalommal ámulatba ejti az idelátogatókat. A lenyűgöző jelenség nem más, mint a napból származó protonok és elektronok műve, a részecskék és az atomok ütközéséből nem mindennapi látvány születik.
Perito Moreno gleccser – Argentína
A Perito Moreno messze a legszebb jégképződés a több mint 356 Unesco által védett gleccser között, egyben egyike annak a három patagóniai jégbirodalomnak, mely valóban folyamatosan növekszik. A félelmetes természeti jelenség területe 249 négyzetkilométer, a gleccser 60 kilométer magas, és évről-évre különleges jégformációkat hoz létre.
Jég kanyon – Grönland
Grönland a Föld legnagyobb szigete, az itt található 50 méter mély jégkanyont az olvadó jég vize vájta ki. A különleges természeti tünemény manapság a sziget legtöbbet fotózott látványossága.
Niagara- Kanada
A tél egy egészen új izgalmas világot varázsol a Föld egyik legismertebb vízeséseséhez. Még ilyenkor sem lehet olyan hideg, hogy a Niagara vízesés befagyjon, az 55 méternyi magasból szakadatlanul ömlik a zúgó víztömeg. Körülötte a fák, bokrok, vastag jégcsapokká válnak, a a lezúduló víz megfagyott gőzének köszönhetően.
Antarktisz – A jég birodalma
Antarktisz a leghidegebb, legszelesebb, és legszárazabb hely a Földön. 98%-ban jég borítja, mely átlagosan 1,6 kilométer vastagságú. A kutatók által valaha mért legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 89 fok volt. Bár állandó lakosok nincsenek, számos kutató látogat időről-időre a kontinensre.