… ami az élethez kell!

Kezdőoldal Kiemelt Így készítsd fel a kertet télre!

Így készítsd fel a kertet télre!

November az utolsó lehetőség arra, hogy felkészítsük kertünket a fagyos téli időszakra. Ilyenkor érdemes minél több munkát elvégezni, tavasszal biztosan meghálálják majd a növények erőfeszítésinket! A most következőkben adunk néhány tippet, hogyan védd meg kis kertedet a mínuszoktól!

Évelő növények gondozás
Fontos, hogy még az első fagy előtt vágjuk vissza kb. felére az igényes, illetve a korán elvirágzott évelő növényeket. Bár kegyetlennek tűnik a néhány centis virág, ez az apró változás nem tesz kárt benne, a virágok kipihenik magukat, és a művelet lehetővé teszi a tavaszi újjáéledést.

Fák, bokrok megóvása
Készíts védősátrat talajtakaró segítségével a virág ágyások, a fák és a bokrok köré. Az összegereblyézett falevelek, vagy a szalmatakaró tökéletes lehet erre a célra, takargasd be velük a növényeket alaposan mielőtt megkezdődik a fagyás. Ez megvédi a növények gyökereit a hőmérsékletingadozástól és a fagytól.

A talaj felkészítése
Ilyenkor érdemes a talaj felkészíteni télre a pihenésre. Fontos ugyanis, hogy kellő mennyiségű levegőhöz, nedvességhez és tápanyaghoz jusson. Néhány centi komposzt, vagy komposztált trágya alkalmazása a kertben számos fontos tápanyaggal gazdagítja a talajt, és megóvja a kimerüléstől. A komposztba bekerülhetnek akár a lehullott száraz falevelek, és az idő folyamán visszavágott növények is. A gyepre alkalmazz műtrágyát, ez megnöveli az ellenállóságát a hideggel szemben.

Örökzöldek
Bár az örökzöldek télen fagymentes időben vidáman elvannak, vizet vesznek fel a talajból, napsütésben párologtatnak. Ha azonban a talaj átfagy az folyamatban zavar keletkezhet, ilyenkor ugyanis nem a hideg a gond, hanem a kiszáradás. Ennek elkerülése érdekében az örökzöldeket 2-3 éves korukig a téli időszakban árnyékolni kell, a fagytól pedig óvd meg a talajt szalmával, vagy falevelekkel.

Szobanövények
A hidegebb, fényszegény időszak még a szobanövényeket is próbára teszi. Igazodj az öntözéssel a téli időszakhoz, ilyenkor a növények vízigénye ugyanis csökken és ellenőrizd, hogy szobanövényeid kellő mennyiségben jutnak napsugarakhoz. Keress minél világosabb sarkokat, és ablakokat, emellett fontos, hogy ha szellőztetsz a növényeket ne érje közvetlenül a beáramló hideg levegő.

Hozzászólások

Pin It on Pinterest