… ami az élethez kell!

Kezdőoldal Egészség Tippek az intim problémák nélküli, gondtalan nyárhoz! 

Tippek az intim problémák nélküli, gondtalan nyárhoz! 

A nagy meleg, a strandolás, a medencék klóros vize, a kevés folyadékfogyasztás mind-mind kedveznek az intim problémáknak, amik a nyári időszak beköszöntével sajnos egyre több hölgyet érintenek. (x)

„Igent mondok, a biztonságos intim ápolásra, a megfelelő védelemre és megelőzésre, mert erről a témáról is beszélnünk kell! Annak érdekében, hogy egészségesen élvezhessük végig a nyarat, érdemes tisztában lennünk, hogy mit tehetünk a megelőzésért” – árulta el Dr. Szabó Linda, a Gyntima szakértője, aki azt is hozzátette, ahogy a hideg téli hónapokban jellemző az influenza nagy mértékű terjedése, úgy a nyár sok nő számára a hüvelyi problémák sűrű előfordulásának időszakát jelenti. Ez vonatkozik a hüvelygombára, valamint a hüvelyi bakteriális fertőzésekre is. De vajon mit tehetünk és miért gyakoribbak a hüvelyi fertőzések nyáron?

„A nyirkos, meleg környezetben megnő a gombás hüvelyfertőzések kockázata, amit nyáron könnyen elkaphatunk. Gyakrabban járunk úszni, és nem mindig vesszük le azonnal a vizes fürdőruhát. Hasonlóan előnytelen következményekkel jár, ha szűk és nem szellőző ruházatot viselünk, illetve sport- vagy szabadidős tevékenység közben megizzadunk. De a medencék klóros vize is okozhat problémát, mert így a hüvelyi pH felborulhat és a Lactobacillusok száma is csökkenhet” – mondta el a szakértő, aki azt is elárulta, hogyan tudunk a megfelelő intim higiéniára még jobban odafigyelni.

1. Nyáron ügyelj a megfelelő ruha kiválasztására. Viselj jól szellőző, bő, természetes anyagokból – pamutból, lenből, bambuszból – készült ruházatot.
2. Úszás után soha ne maradj sokáig vizes fürdőruhában! Ha nem szeretnéd a nyári időszakot a hüvelyi fertőzések elleni küzdelemmel tölteni, a vízből kiszállva rögtön vegyél át egy száraz ruhát.
3. Ha nyáron sportolsz, próbáld meg elkerülni az erős izzadást anélkül, hogy sokat zuhanyoznál.
4. Használj jó minőségű intim kozmetikumokat, amelyek nem hatnak negatívan az érzékeny intim környezetedre. Az ideális összetétellel rendelkező Gyntima Intim mosakodógél vagy mosakodóhab ebben nagy segítségedre lehet.
5. Igyekezz egészséges étrendet követni, és ne ess túlzásba a cukros ételek, italok fogyasztásánál.

6. Ha cukorbeteg vagy, esetleg antibiotikumot vagy bármilyen hormonális fogamzásgátlót szedsz, legyél elővigyázatosabb az átlagosnál.

Dr. Szabó Linda arra is választ adott, hogy mi a közös a gombás és a bakteriális hüvelyi fertőzésekben. „Bár a kiváltó ok és a kórokozó eltérő lehet, mind a hüvelygombánál, mind a bakteriális fertőzésnél sok közös vonás van. Ilyen a hüvelyben a mikrobiális egyensúly felborulása, ami a hasznos baktériumfajok számának csökkenéséből és egyes betegségeket okozó fajok túlszaporodásából adódik. A jótékony baktériumoknak, különösen a Lactobacillusoknak, speciális feltételekre van szükségük a túléléshez és a szaporodáshoz. A környezet egészséges pH-ja savas kémhatású, amelyet különböző okok zavarhatnak meg. Ha megváltozik a hüvely kémhatása, a Lactobacillusok lassabban fognak osztódni, amit vagy a Candida albicans gomba, vagy más betegséget okozó baktériumok azonnal kihasználnak. Ez viszkető, égő, fájdalmas érzéshez vezethet, és a hüvelyváladék megváltozását is tapasztalhatjuk.”
A legjobb tehát, amit tehetünk, ha időben átgondoljuk, hogyan előzhetjük meg, és kerülhetjük el ezt az állapotot. Erre a leghatékonyabb megoldás a hüvelyi környezet célzott védelme. Ebben lehet segítségünkre az, ha a megelőző intézkedések betartása mellett használjuk a Gyntima hüvelykúpokat, hiszen ezekkel támogatjuk a Lactobacillusok növekedését, túlélését és szaporodását a prebiotikum komplex hüvelybe való juttatásával, így még eredményesebbek lehetünk a hüvelyi problémák megelőzésében és kezelésében. 

(sajtóanyag – PR-cikk)

Hozzászólások

Pin It on Pinterest