Amerikában az egyetemi kurzusok között a legkülönösebb jelenségekkel találkozhatunk. New Jerseyben pl. akár Beyoncé dalszövegelemzésre is járhatunk, míg máshol Harry Potter világát tanulmányozhatjuk.
Beyoncé elemzés
Sokan szívesen nézik Beyoncét ahogy rázza magát, van aki pedig, még kreditet is kap érte. A New Jersey-i Rutgers Egyetemen tudományos keretek között elemzik az énekesnő videoklipjeit és számait. A diákoknak össze kell hasonlítaniuk Beyoncé dalait olyan szerzők munkájával, mint Alice Walker.
A Simpson család filozófiája
A Kaliforniai Egyetemen két fél évet is szentelhetünk Homer Simpson oltárán. A tanulók olyan filozófusok szemén keresztül vizsgálják meg a rajzfilmsorozatot, mint Nietzsche, vagy Platón. A kérdések között szerepel, az is, hogy vajon Homer hírhedt kifakadása a D’Oh egzisztenciálisan árulkodik-e valamiről? Vagy, hogy Marge monumentális égig érő hajkoronája az elnyomás szimbólumát képviseli?
David Beckham tanulmányok
A Staffordshire Egyetemen 12 hetes Sport, média és kultúra álnéven pletyizhetnek a Beckham fanok a focista frizurájának változásairól, és viharos házassági életéről. Az kurzushoz állítólag tankönyvet is kapnak a nebulók…
Lady Gaga és a hírnév szociológiája
Várható volt, hogy a híres díva is bekerül az órarendbe. Egy főiskolai tanárnak álcázott Gaga fannak köszönhető, hogy a Dél-Kaliforniai Egyetemen Lady Gaga számainak hangzásvilágában merülhetnek el a tanulók. A szociológiának álcázott kurzuson az énekesnő életét, munkásságát, és hírnevének okait elemzik. Az órát oktató professzor eddig 30-szor volt Lady Gaga koncerten.
Harry Potter az illúziók korában
Ha az órától azt várod, hogy varázslótanonc leszel, csalódás fog érni. A Durham Egyetemen varázslatok és kviddics helyett 22 előadáson keresztül azt elemzik a hallgatók, hogyan tükrözik J.K Rowling regényei a mai modern társadalom előítéleteit.