Egy szelfiképes okostelefonnal roppant egyszerű önarcképet készíteni, ám a végeredményt nem biztos, hogy szívesen megosztanánk a közösségi oldalakon, vagy csatolnánk egy önéletrajzhoz. Pedig pár egyszerű lépés elég ahhoz, hogy szelfink úgy hívja fel magára a figyelmet, ahogy mi szeretnénk.
- Készítsd ki magad!
Na persze nem úgy – és ez is fontos szabály: lehetőleg ne fotózd magad egy átmulatott hétvége után, és ne készíts „én és az influenzám” témájú képeket se. Persze készíthetsz, de semmi esetre se oszd meg… Tehát elő a legszebbik arcoddal! Egy kis smink, egy frizuraigazítás – ez utóbbi még a férfiaknak is ajánlatos – sokat dob majd a tökéletes szelfiden. Ne felejts el mosolyogni sem – ezt utólag semmilyen effekttel nem tudod pótolni, és bármennyire meglepő: a barátaidat is inkább a veled kapcsolatos vidám „történeted” érdekli, nem pedig az, milyen unalmas, dühös vagy komor képet tudsz vágni.
- Mi lehet a háttérben?
Ne adj okot ismerőseidnek arra, hogy ezen a kérdésen rágódjanak… Ne válassz például túl mozgalmas hátteret, hiszen az eltereli rólad a figyelmet. A legjobb egy „semleges”, tiszta fehér háttér, de egy tájkép is megfelelő helyszín lehet. Arra is vigyázz, hogy ilyenkor ne legyen a közeledben egy „tréfamester” barátod vagy kollégád, de még egy kutya se – hiszen ők éppen erre a pillanatra várnak…
- Helyezd magad más megvilágításba!
Talán a legfontosabb dolog egy jó fotó elkészítéséhez, hogy milyenek a fényviszonyok. Semmi nem tud úgy elrontani egy szelfit, mint a beépített vaku, ezt mindenképp mellőzd, keresd inkább a természetes fényviszonyokat, amik szebben és lágyabban világítják meg az arcodat. Azt talán mondani sem kell, hogy a fénynek szemből kell érkeznie, tehát például a napnak az arcodat kell megvilágítania, nem pedig a kamerádat…
- Ügyelj a szögekre!
Ez nemcsak a kezdő barkácsolóknak fontos tanács (arra majd külön tippeket fogunk adni, ha az elkészült tökéletes szelfidet kinyomtatva fel akarod szögelni a falra), önfotózáskor sem mindegy, előnyös oldalaidból éppen melyiket választod. Válaszd a legelőnyösebbet! Ne nézz teljesen szembe a kamerával, inkább egy kicsit oldalról fotózd magad. Felejtsd el az alulról való fotózást – hacsak nem horrorcastingra készülsz, ellenben ha egy kicsit felülről fotózod magad, az arcod vékonyabbnak fog látszani.
- „Utólag már sopánkodni kár…”
Dehogyis, épp ellenkezőleg! A régi sláger szerint ez az elrontott szerelmekre értendő, ellenben a még el nem rontott fotókon is szabad, sőt kell javítani. Mindegyik okostelefonban található valamilyen alap képszerkesztő program, de érdemes egy nagyobb tudásút is beszerezni az „áruházakból”. Állítgasd a kép sötétségét-világosságát, a kontrasztot és a színeket, tegyél hozzá effekteket – itt már csak a kreativitásod (és a jó ízlésed) a határ… Emellett fontos az is, hogy tarts mértéket. Hatásosabb a havi egy szelfinél a „percenkénti”…
+1 A hiba az ön készülékében van…
Ha mindezek ellenére sem sikerül megfelelő szelfit készíteni, lehet, hogy az okostelefonunkat kellene lecserélni. A plusz egy tippünk az ujjlenyomat-olvasóval ellátott, elegáns megjelenésű, 8 megapixeles előlapi kamerát és 12+2 megapixeles dual hátlapi kamerát tartalmazó Honor 6X, amellyel akár a kép készítését követően is választhatunk élességet és mélységélességet. A tökéletes fényképek készítését a kreatív fényképkészítési mód is támogatja, amelynél többek között fényfestés, lassított mozgás, timelapse, vízjel és ételfotó közül választhatunk, míg a manuális beállítás kedvelői a profi fotó és a profi videó módban találják meg számításukat.