… ami az élethez kell!

Kezdőoldal Egészség Jól bevált házi praktikák az üde leheletért- Tippek szájszag ellen

Jól bevált házi praktikák az üde leheletért- Tippek szájszag ellen

Néhány természetes összetevővel, valamint házi fortéllyal  frissen tarthatod leheleted, és megelőzheted a kellemetlen szájszagot! Legyen szó akár randiról, vagy üzleti megbeszélésről a lehelet erősen befolyásolja a rólunk kialakult képet, így nem árt odafigyelni, mi kerül a tányérunkra!

A rossz lehelet okai
A rossz lehelet előfordulhat, hogy csak kellemetlenség, máskor azonban ez a kínos tünet komoly betegségekre is utalhat. Sokszor a fogszuvasodás okozza, de előfordulhat az is, hogy ínybetegség áll a háttérben, de akár gyomorbetegség, vagy arcüreggyulladás is ilyen tüneteket produkálhat.

Víz- A legjobb természetes lehelet frissítő
Köztudott, hogy a reggeli lehelet legtöbbször nem éppen kellemes, ez azért van, mert mikor alszunk kevesebb nyálat termel szervezetünk, mint mikor ébren vagyunk. A nyál oxigént tartalmaz, ami elriasztja a baktériumokat. A reggeli lehelet kifejezés azonban bizonyos szempontból téves, hiszen a szánk napközben is kiszáradhat, ami sokszor ugyanazt a kellemetlen hatást érheti el, mint reggel, kiváló környezetet biztosít a rossz leheletet okozó baktériumoknak. A nyál ezért rendkívül fontos a szájhigiénia szempontjából, tisztán tartja, és természetes antibakteriális szerként működik. A nyáltermelést növelheted azzal, ha figyelsz a megfelelő hidratálásra. Fogyassz minél több vizet, napközben, ha úgy érzed kiszáradt a szád öblítsd át vele.

A rágógumi olykor csak ront a helyzeten
A rágógumi sokszor olyan, mint egy parfüm, mely bár elfedi a kellemetlen szagokat, nem szünteti meg a problémát, mivel nem képes a szájszagot okozó baktériumok elpusztítására. Előfordulhat, hogy csak ront a helyzeten, mivel a legtöbb rágó cukrot tartalmaz, ami olyan, mint egy jól megrakott büfé a baktériumok számára. Továbbra is gyorsan fognak szaporodni, és olyan melléktermékeket bocsájtanak ki, melyek szájszagot okoznak.

A tányérodon keresd a tettest!
Az vagy, amit megeszel. –tartja a mondás. Nem véletlenül, számtalan élelmiszer ugyanis kiválthatja a rossz leheletet, a legismertebb bűnösök között van a fokhagyma, és a vöröshagyma. De ide sorolhatók a különböző húsok is, melyek bizonyos esetekben a fogak között, vagy a gyomorban kiváló tápanyagot biztosítanak a baktériumoknak. Meglepő eredmény, de kutatások szerint az alacsony szénhidrát diéta, és a magas fehérje bevitel is okozhatja a problémát. Ha ugyanis kevesebb, mint 100 gramm szénhidrátot fogyasztasz egy nap, az beindít egy ketózis nevű folyamatot, ami arra készteti a szervezetet, hogy zsírt égessen, cukor helyett. Ez a folyamat az egyik leggyakoribb háttere a rossz leheletnek. Öblítsd át a szádat vízzel étkezések, kávé, vagy alkohol után, ez segít újra egyensúlyba hozni a száj PH szintjét, megakadályozva ezzel a szájszag kialakulását.

Zöld teával a baktériumok ellen
Mindenki tudja, hogy a naponta többszöri fogmosás alap, ha szájhigiéniáról van szó, néhány természetes összetevővel, és praktikával, azonban napközben is frissen tarthatod a leheleted. A zöld tea számos pozitív hatása mellett segít megőrizni az üde leheletet, a benne található antibakteriális vegyületek ugyanis felveszik a harcot a baktériumokkal a szájban. Egy jól bevált plusz tipp: Tegyél fahéj rudat a teádba, a fahéjban található illóolajok hatékonyan szüntetik meg a kellemetlen szagokat.

5 csodaerejű gyógynövény
A menta, a petrezselyem, a bazsalikom, a koriander, és a kapor átmenetileg teljesen elfedi  a szagokat. Amellett, hogy erős frissítő hatásuk van, nagy mennyiségben tartalmaznak klorofilt, mely biztosítja a pozitív hosszú távú hatást. Segít semlegesíteni a szagokat. Ha nem szereted a friss fűszernövény ízét egymagában, áztasd őket teába, ez szintén hatásos megoldás lehet.

C-vitamin, és friss gyümölcsök a jó illatú leheletért
Bizonyos ételek illatának nem lehet ellenállni, ezek az ételek bizony leheletünkre is jó hatással vannak. A magas C-vitamin tartalmú gyümölcsök, mint a dinnye, a bogyós gyümölcsök, vagy a citrusfélék nem ápolnak jó viszonyt a baktériumokkal, és fogyasztásukkal a baktériumok elpusztíthatók. Emellett ha teheted fogyassz zellert, sárgarépát, és almát étkezések után, ezek segítenek a maradékokat eltávolítani a fogak közül, és serkentik  a nyál termelést, így friss leheletet biztosítanak.

Hozzászólások

Pin It on Pinterest