A zöldségek kalóriaszegény, lúgosító hatású ételek, segítenek az emésztésben, csupa jó hatások van. Jön a tavasz, a medvehagyma ismét virágzik, jöhet egy újabb zöldség, amit talán eddig még ki sem próbáltunk fogyasztásra.
A medvehagymást elsősorban jellegzetes, távolról érezhető, erős illatáról ismerhetjük fel. Levelei élénkzöldek, lándzsa alakúak. Hosszúkás hagymáját buroklevél fedi, amely egy fehéres, átlátszó hártya formájában burkolja be a növényt. A liliomfélék családjába tartozik, erdőkben, ligetekben érzi jól magát. Főleg a Bakonyban és a Mecsekben fordul elő.
Mint minden más zöldségfélének, a medvehagymának is vannak jótékony hatásai. Segíti az emésztést, csökkenti a vérnyomást, vízhajtó hatású, méregtelenítő. Hatékony az érelmeszesedés ellen, vírus- és baktériumölő.
A medvehagymát nyersen is fogyaszthatjuk, apróra vágva, salátában rendkívül ízletes. Készíthetünk belőle leveseket, ízesíthetjük a különböző ételeket. Szabadon szedhető, így könnyen hozzájuthatunk.
Tudtad-e?
A medvehagymából méz is készül, amit a köhögés ellen is fogyaszthatunk, és ehetjük a reumás betegségek ellen is. A piacokon több medvehagymás termék közül is választhatunk, kaphatunk salátaönteteket, medvehagymás pogácsát és még sok más finomságot.
Ne hagyjuk ki étrendünkből ezt a különleges, egészséges növényt!
Kovács Petra