A különböző intim fertőzések nemcsak az anyára, hanem születendő gyermekére is veszélyt jelenthetnek. A legjobb, ha megpróbálod megelőzni a problémát, és nem adsz esélyt a hüvelyi fertőzésnek! A most következőkben hasznos tippeket adunk arra, hogyan előzd meg a fertőzés kialakulását, és milyen tünetekre érdemes odafigyelned.
„A várandósság egy varázslatos időszak, amely során egy teljesen új ember születik a világra. Ezalatt azonban jelentős hormonális változások következnek be a szervezetben, amelyek a terhesség megőrzése mellett sajnos gyengítik is a hüvely természetes környezetét”- árulta el Dr. Szabó Linda, a Gyntima szakértője, aki azt is hozzátette, hogy megnőhet annak kockázata,hogy a hüvely bakteriális egyensúlya felborul, ami fertőzésre jellemző tünetek kialakulásához vezethet.
Ennek az az oka, hogy terhesség alatt:
- Növekszik a rendelkezésre álló glikogén mennyisége, így a mikroorganizmusok több táplálékhoz jutnak. Ezeket pedig nemcsak a jótékony baktériumaink használják fel, hanem a káros baktériumok is.
- Megváltozik a hüvelyi környezet pH-ja, kevésbé lesz savas, ami kedvezőbb a kórokozó mikroorganizmusok számára.
- A hüvelyváladék termelése fokozódik, ami kedvező környezetet teremt a mikroorganizmusok szaporodásához.
- Az immunrendszer számos változáson megy keresztül, és toleránsabbá válik. A káros mikroorganizmusok ezt az előnyükre fordíthatják.
Mindezek a változások pedig eltéréseket okoznak a hüvelyflóra összetételében a terhesség alatt. A betegséget okozó mikroorganizmusok szaporodásának megakadályozása érdekében fenn kell tartanunk a Lactobacillusok közé tartozó hasznos baktériumok domináns jelenlétét. Terhesség alatt, a biológiai mechanizmussal ható Gyntima Hyaluronic hüvelykúpok, ideális eszközei lehetnek ennek a folyamatnak, melyek szülés után és a szoptatás ideje alatt is használhatóak.
Milyen kockázatokkal jár a hüvelyi fertőzés terhesség alatt?
„Amennyiben hüvelyfertőzés alakulna ki, először mindenképp azt érdemes kideríteni, hogy melyik mikroorganizmus okozta a betegséget. Utána tudjuk felmérni, milyen mértékben jelent veszélyt a terhességre és a babára. Míg a hüvelyi gombás fertőzés többnyire ártalmatlan a várandósság alatt, nagyon kellemetlen tüneteket okozhat egy terhes nő számára. A bakteriális hüvelyi fertőzés viszont már kockázatosabb lehet. Ha nem veszik észre elég hamar, és nem kezelik időben, akkor koraszüléshez vezethet, extrém esetben pedig az újszülöttre is átterjedhet”- mondta Dr. Szabó Linda, aki azt is hozzátette, hogy megoldásként próbáld meg elkerülni és megelőzni a fertőzéseket, valamint ha mégis a betegség tüneteit tapasztalnád, mindenképp javasolt orvoshoz fordulni.
6 tuti tipp a megelőzésért, amiket a lehető leghamarabb vegyél be a napi rutinodba!
1. Terhesség alatt a hüvely környezete kissé megváltozik, ez a káros baktériumok számára előnyösebbé válik. Válassz prebiotikumot és a hialuronsav komplexet tartalmazó hüvelykúpot, amely támogatja a természetes védekező mechanizmusainkat és a Lactobacillusok számának megfelelő szinten tartását.
2. Ne használj szappant vagy általános tusfürdőt az intim területeken történő mosakodásra. Válassz inkább olyan intim kozmetikumokat, amelyek támogatják a természetes hüvelyi környezetet, és egyben hatékonyan, de gyengéden tisztítanak. Terhesség alatt ez még fontosabb, mint bármikor máskor. A Gyntima intim mosakodógél minden szükséges követelménynek tökéletesen megfelel.
3. Terhesség alatt nagyon könnyen felborul a mikrobiális egyensúly, ezért igyekezz kerülni az irritáló anyagokat. A ruhákat mosd hipoallergén mosószerrel, és nyugodtan alkalmazz további extra öblítést. Használj minél kevesebb kozmetikai terméket az intim területed ápolására, és kerüld a hüvelymosást.
4. A nedvesség elősegíti az ellenséges baktériumfajok és gombák szaporodását. Ezért tartsd szárazon az érzékeny területeket, soha ne maradj túl sokáig nedves ruhában, és szükség esetén használj tisztasági betétet.
5. Az elegendő vitamin és ásványi anyag bevitele nemcsak a növekvő babának, hanem az immunrendszerednek is kedvez. Kiegyensúlyozott táplálkozás nélkül szervezeted nem tudja maximálisan ellátni minden funkcióját.
6. Ha nincs elegendő víz a szervezetedben, a védekező mechanizmusok nem működnek megfelelően, és a kiválasztó rendszered is nehezebben látja el a feladatát. Az esetlegesen kialakuló húgyúti fertőzések a hüvely területére is átterjedhetnek.