… ami az élethez kell!

Kezdőoldal Szépség Folyékony arany tégelyekbe zárva

Folyékony arany tégelyekbe zárva

Vannak olyan kozmetikai alapanyagok, melyek a szépülésen kívül egy egész sor ember, sőt néha az állatok életét is befolyásolják. Marokkó folyékony aranya, az argánolaj csodát tesz a hollywoodi sztárokkal, a berber nőkkel és a famászó kecskékkel is. Ráadásul a Dr. Organic jóvoltából már könnyen hozzájuthatunk mi is.

Ha egy kvízjátékban találkozunk a kérdéssel, hogy mi köti össze Hollywood tucatnyi sztárját, az önállósodó berber nőket és a híres famászó kecskéket, akkor a választ csak nagyon kevesen vágnánk rá fejből. Pedig létezik egy növény, az argánfa, mely valóban összekapcsolja ezeket a nagyon távoli csoportokat, sőt a Dr. Organic jóvoltából már a hazai natúrkozmetika rajongókat is.

Az argánfa (Argania Spinosa), szinte kizárólag Marokkó dél-nyugati részén őshonos. Az ott vasfának vagy éppen életfának nevezett növény önmagában is csodaszámba megy, hiszen olyan körülmények között nő akár 7 méter magasra is, ahol más növények életképtelenek. Mindezt az akár 5 méteres mélységbe is lenyúló gyökérzete és meglepően alacsony vízszükséglete teszi lehetővé: míg a magasabb vízigényű gyümölcsök termesztéséhez körülbelül 10-12 köbméter víz szükséges egy évben, addig az argánfa akár 200 literrel is vígan növekszik. Ráadásul az életfa elnevezés sem túlzó, hiszen a fa gyümölcse az argándió magas mennyiségben tartalmazza a tápanyagokat, a magjából sajtolt olajokat pedig több ezer éve használják a bőr ápolására, sérülések gyógyítására és a nap elleni védekezésre egyaránt. Gyógynövényként még a bárányhimlő tüneteinek kezelésére is alkalmas, a pattanások eltüntetése mellett. De hosszú út vezet az életfájának ágaitól a kozmetikai tégelyekig, mivel az elmaradott berber törzsek technológia hiányában két kezük erejével sajtolják ki a magokból a világ legdrágább, folyékony aranynak is nevezett olaját.

DrO_Arga_termekcsalad_k
A diók bár körte méretűek, mégis ugyanolyan csonthéjasok, mint a nálunk is honos diófélék. A fákról kézi erővel gyűjtik be a termést vagy a hagyományos szüret keretében, vagy a híres famászó kecskék segítségével, akik akár tíz méteres magasságból is lelegelik kedvenc csemegéjüket, az argándiót, melynek magját kiköpködik. Ezeket az élelmes pásztorok összegyűjtik és eladják az olajpréselő üzemeknek. Ezek tulajdonképpen kis szobák, ahol néhány nő kézi erővel a magokat nagy méretű kövekkel töri ketté, majd ugyanígy kézzel préselik ki a bélből a rendkívül értékes olajat. A kereslet pedig olyan nagy, hogy a hagyományosan férfi központú berber családokban a nők lassan egyenrangú féllé vállnak, sőt keresetük már a gyermekek iskoláztatására is elegendő.

Azt már sokkal könnyebb belátni, hogy a hírességek hol találkoznak a folyékony arannyal: már régen felismerték, hogy az olaj egyedi tulajdonságokkal rendelkezik a bőr ápolása területén. Kim Kardashian, Madonna, Eva Mendes, Katy Perry vagy éppen  Selena Gomez, egytől egyig az argánolajra esküsznek. Az olaj ugyanis a leghatékonyabb szépségápolási csodaszer. Bőrpuhító és a bőr természetes védőrétegét támogató, feszesítő, valamint a szabadgyökök ellen védő összetevőkben rendkívül gazdag. Kiemelkedő E-vitamin tartalma antioxidáns hatású. A telítetlen zsírsavaknak köszönhetően az argánolaj táplálja a száraz, repedezett bőrt, ugyanakkor eredményesen veszi fel a harcot a terhességi csíkok, striák ellen is. Rendszeres használatával halványítja a régi hegeket. Hatékonyan alkalmazható a faggyútermelés szabályozására is, hiszen a többi olajjal ellentétben nem tömíti el a pórusokat. Gazdag E-vitamin tartalma az ekcéma, a pikkelysömör és a legkülönbözőbb bőrbetegségek kezelésére is alkalmassá teszi. Az argánolaj azonban nem csak a bőr varázsszere, jótékony hatását a haj is meghálálja. Magas hidratáló hatásának köszönhetően táplálja a töredezett hajat és enyhíti a száraz fejbőr viszketését. Ezt a csodaszert pedig a Dr. Organic  jóvoltából már egy teljes kozmetikai termékcsaládként is megvásárolhatjuk, bőr-, test-, és hajápoló készítmények formájában.

Hozzászólások

Pin It on Pinterest