… ami az élethez kell!

Kezdőoldal Szépség Arcfiatalítás otthon?

Arcfiatalítás otthon?

Biztos mindenki számára ismerős az arcápolási folyamat: először az otthon elkészíthető pakolásoktól és a drága krémektől várunk megoldást, majd tényleges eredmény híján elkezdünk érdeklődni a kozmetikai szalonok időigényes és drága kezelései iránt. Ezután jönnek a kényelmesebb otthoni ránctalanító készülékek. Megbízhatunk-e bennük, nem okozhatunk-e magunknak károsodást? A gyors eredmény mennyire biztonságos?

Ahogy már említettem, számtalan módszer, kozmetikum, krém és eljárás létezik a ránctalanításra, a bőr feszesítésére. Ezek hatásairól és módszereiről sokat hallunk, de arról már kevesebbet, hogy ezek hogy állnak a biztonság kérdésével.

A kozmetikumokkal, ha azok nem okoznak allergiás reakciót, vagy nincs szövetroncsoló hatásuk (pl. egyes hámlasztószerek), nincs olyan nagy probléma, azok viszonylag széles palettán használhatók – viszont ne várjunk tőlük csodát! A gépi kezelések esetén már nem ez a helyzet. Nem mindegy tehát, hogy okozunk-e égést vagy sem. Most a gépi ránctalanítást mutatjuk be bővebben.

Ránctalanítás géppel – de milyennel?

A gépi ránctalanító kezeléseket több csoportba lehet osztani:

  • Hatóanyagok bejuttatásával dolgoznak (a ránctalanító készülékek nagyjából 90%-a ezzel a technológiával dolgozik)
  • Hő segítségével a bőr a kollagén és elasztin rostjaira hatnak

Első körben azokat a gépi ránctalanító kezeléseket nézzük meg közelebbről, amik  hatóanyagok bejuttatásával dolgoznak. Ami szinte az összes ilyen jellegű ránctalanító kezelésre igaz:

  • Nemcsak szalonokban, hanem otthoni géppel is el lehet végezni a kezeléseket
  • Sem a szalonkezelések, sem az otthoni készülékek nem nevezhetők drágának, azonban a lehetséges plusz költségekkel senki sem számol: ampullák, krémek, többször ismételt kezelések…
  • A hatóanyagok bejuttatásának az a hátránya, hogy a bevitt anyagok vagy nem jutnak el a bőr mélyebb rétegeibe, ahol kifejthetnék a hatásukat, vagy ha bejutottak, gyorsan felszívódnak, így az eredmény nem tartós

Szalonokban alkalmazott, de otthoni gép formájában is forgalmazott ránctalanító kezelések, amik hatóanyagokat juttatnak be:

  • Arcvasalás: Hőhatás segítségével kitágítják a bőr pórusait és így viszik be a hatóanyagokat, majd ugyanezzel a készülékkel lehűtik az arcot, így a pórusok magukba zárják a bevitt anyagokat. Ezt a kezelést arcon, nyakon és dekoltázson is lehet alkalmazni, az apróbb ráncok kisimulnak és feszesebbé válik a bőr. Nagy hátránya, hogy hatása csupán 1-2 napig tart.
  • Iontoforézis: Egyenáram segítségével juttatják be a hatóanyagokat, nagy előnye, hogy képes ezeket a mélyebb rétegekig eljuttatni. A bőr hidratáltabb és üdébb lesz a kezelés után, valamint a kisebb ráncok is elhalványulnak. Hatása azonban ennek a kezelésnek is csak átmeneti.
  • Ránctalanítás ultrahanggal: Az ultrahangot számos területen használják, az orvoslástól kezdve a fogyasztó kezelésekig, de az ultrahangos ránctalanítás is egyre népszerűbb lesz, köszönhetően alacsony árának, és annak, hogy feszes, üdébb bőrt varázsol még az érett, ráncos, rugalmatlan arcon is. Itt szintén elmondható, hogy a hatása nem tartós, és a bejuttatott hatóanyagok felszívódásának aránya is igen alacsony (3-5%). Az ultrahangos ránctalanító kezelések egyik fajtája a mikrofókuszált ultrahang, de ezt teljesen külön lapon kell említeni, hiszen ezt a kezelést nem lehet otthon elvégezni, csak szalonban, profi szakember segítsége mellett, mivel pontszerű “égéseket” hoznak létre a szövetben és így érik el a kötőszöveti rostok összehúzódását – tehát nem veszélytelen!
  • Mezoterápia: Több fajtája is létezik, van olyan kezelés, ami során mikroinjekció segítségével juttatják a hatóanyagokat a bőr mélyére, előnye, hogy nemcsak ráncok, hanem narancsbőr kezelésére is alkalmas. A kezelés azonban fájdalmas lehet, és több sebészeti, és plasztikai sebészeti társaság sem támogatja a mezoterápiát.

Vannak olyan mezoterápiás készülékek, amik rádiófrekvencia segítségével juttatják el a hatóanyagok a bőr mélyebb rétegeibe, és bár a technológia más, a hatás és az eredmény hasonló a fentebb említett kezelésekhez.

Ránctalanítás rádiófrekvenciával

És ha már a rádiófrekvenciánál tartottunk, térjünk is át a hővel dolgozó ránctalanító kezelésekre. Itt főleg a rádiófrekvenciát, a lézeres ránctalanítást, a mikrofókuszált ultrahangot és az IPL ránctalanítást alkalmazzák, ezek viszont leginkább csak szalonokban elérhető kezelések – persze kivételek mindig vannak, mint például a rádiófrekvenciás otthoni ránctalanító készülék, amire lentebb bővebben is kitérünk.

A hő a bőr kollagén és elasztin rostjaira hat, így hatására összerándulnak, majd egy “gyógyulási” stimulációs folyamat indul meg, ami több kollagén termeléshez, a régi megnyúlt rostok lecserélődéséhez, megújulásához vezet. Nem véletlenül tartják a hővel dolgozó ránctalanító készülékeket a legeredményesebbnek.

Főszerepben: a biztonság

Minél gyorsabb hatást ígér egy ránctalanító készülék, annál nagyobb szöveti roncsolásra számíthatunk. A legfőbb cél tehát nem az, hogy minél előbb lássuk az eredményt, hanem a biztonság. Vajon  hogy mehetnek bele a forgalmazók abba a versenybe, hogy egyre erősebb, egyre több elektródát alkalmazó, egyre gyorsabb hatást ígérő otthoni kozmetikai eszközöket hirdetnek, forgalmaznak? Ezekkel ugyanis több kárt tehetünk az arcban, mint amennyit ezek a ránctalanító gépek használnak. Ezért érdemes tájékozódni nemcsak a ránctalanító készülékek árairól és gyorsaságáról, hanem a gép technológiájáról, és arról, hogy biztonságban van-e az arcunk a kezelések alatt, hiszen könnyen okozhatunk sérülést magunknak – míg a testünkön könnyebben elrejthetők a hegek és sérülések, addig az arcunkat mindenki látni fogja!

Ránctalanítás biztonságosan: miért lassabb?

A biztonságos ránctalanító kezelések nem a kollagén gyors összerántására utaznak, hanem a kollagén megújítására. Emellett az is fontos, hogy célzottan, a kollagén termeléséért felelős bőrréteget célozza, így jóval kisebb mennyiségű hővel is képes a kezelésre.
Tudta például, hogy a bőr megújulásához minimum 6 hét kell? A kollagén átrendeződéshez ennél is több, noha 6 hét elteltével már nagyon nagy változások történnek. Hasonlatként gondoljunk a sérült körömre. Ha körmünk töve sérül, és ott kék folt keletkezik, hetekig tart mire lenő. Ha a bőr bázisán létrehozunk egy hatást, annak is idő kell, mire látjuk az eredményét.

A két megbízható és biztonságos ránctalanító módszer jelen pillanatban a frakcionált lágylézer kezelés és a célzott orvosi 3DEEP® rádiófrekvencia.

Több = jobb? A ránctalanítás tekintetében nem!

Ha a költséges és időigényes szalonkezelések helyett inkább otthon vágna bele a ránctalanító kezelésekbe, érdemes körültekintően kiválasztani a megfelelő készüléket. Sok technológia 40 évig csak szalonokban, szakember segítségével volt elérhető – nem véletlenül, hiszen hővel dolgoznak, és sokáig nem tudták megalkotni azt a technológiát, ami az otthoni használat esetében biztonságos lehet. Bár már találni a piacon olyan rádiófrekvenciás gépeket is, amik akár 70-80 (vagy még ennél is több, esetleg 100 feletti) elektródával dolgoznak, ezekkel érdemes vigyázni. Hogy miért? Ezek a készülékeknek a bármilyen pontos is a célzásuk, ha égés van, ott szövődményes hegszövet is lehet az eredmény.

Fő a biztonság!

Összefoglalva tehát: ne a gyorsaság, hanem a biztonságos ránctalanítás legyen a fő szempont! Ha eszközös ránctalanító kezelésre adjuk a fejünket, tisztázzuk a technológia hatását, hatásmélységét és biztonságosságát – és tartsuk észben azt a régi közmondást, miszerint „Olcsó húsnak híg a leve.” A frakcionált lézeres és frakcionált rádiófrekvenciás kezelés hatása lassabb, de hosszútávú és nem okoznak sérülést az arcon. Ezek a legbiztonságosabb eljárások.

Hasznos tippek, amik megkönnyítik az otthoni ránctalanító készülék vásárlását:

  • Milyen technológiával dolgozik?
  • A technológia és a gép hány éve bizonyítja hatását? Ha még új a technológia: nem kell tartani a hosszútávú hatásaitól?
  • Hol gyártják a készüléket?
  • Milyen klinikai eredményeket, tanulmányokat tud felmutatni? Ezek valóban relevánsak?

Hozzászólások

Pin It on Pinterest